VALC Live VALC 1 - Gold VALC 2 - Country & Folk VALC 3 - Hit VALC 4 - Rock VALC 5 - Classic VALC 6 - Valcarka
Analogové vysílání Digitální vysílání DVB-C Digitální vysílání IPTV O nás / Kontakt
Radio VALC Live - moderovaný kanál s převážně vlastní tvorbou pořadů. Je charakterizován jako čistě odpočinkové rodiné rádio, pro věkovou kategorii 30 - 60 let.

Radio VALC (dříve Radio Brno) se stalo dnem zahájení vysílání 6.10. 1991 první soukromou rozhlasovou stanicí na Jižní Moravě. Během své existence prošlo několika historickými etapami svého vývoje.

Od stylu "family station", se kterým stanice začínala pod názvem Radio Brno 95,7, přes éru zpravodajskou na nové frekvenci 103,4 MHz až po současnou etapu, v níž se stanice profiluje jako hudební, zpravodajsko informační rozhlasové médium s hudebním zaměřením na oblast country, folku a oldies s rozhodujícím podílem hudby české provenience.

S nástupem nového milénia si Radio Brno se souhlasem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zvolilo nový název - Radio Brno VALC, aby se v regionu u svých posluchačů lépe identifikovalo. Tato změna přinesla samozřejmě i mírnou změnu stylu firemní prezentace, rozhlasové vysílání však zůstává stále v duchu country, folku, oldies a hlavně - české hudební provenience.

Od 28.12. 2001 Radio VALC z důvodu neprodloužení licence Radou pro rozhlasové a televizní vysílání přerušilo svoje terestrické vysílání na frekvenci 103,4 MHz. V šíření svého signálu pokračuje prostřednictvím Internetu a kabelových rozvodů.
 
©2oo1-2o18 VALC Media, spol. s r.o. | Design & Script: www.wwwbrno.cz